section-cover

Svrha projekta je nabavka specijalizovane opreme (poljoprivredne mehanizacije, veterinarske i laboratorijske opreme) za potrebe realizacije nastavnih programa. Donacijom ove opreme unapređuje se kvalitet nastave i učenici imaju priliku da steknu veštine i stručna znanja radom na savremenim mašinama i opremi. U svim poljoprivrednim i prehrambenim školama nastava se realizuje po osavremenjenim nastavnim programima, koji prate promene u načinu i tehnologiji rada, pa je osim inoviranja progama neophodna i zamena zastarele i nefunkcionalne opreme novom i savremenijom, u skladu sa predviđenim ishodima učenja. Na taj način omogućeno je da učenici neophodna praktična znanja i veštine stiču u uslovima koji su slični realnom radnom okruženju, što ih dodatno motiviše i olakšava proces učenja. Oprema je obezbeđena za 52 srednje stručne škole koje obrazuju buduće poljoprivredne tehničare, veterinarske tehničare, prehrambene tehničare i rukovaoce poljoprivrednim mašinama.

Sektor
  • Poljoprivreda i hrana
  • Obrazovanje
EuropeAid referenca
EuropeAid/140496/DH/SUP/RS
Komponente
Grad / Region
52 grada/ opštine
EU donacija
2.600.000 €
Pregovaračko poglavlje
  • 26 - Obrazovanje i kultura
Vreme implementacije
Septembar 2021. - Septembar 2021.
Korisnik
Ministarstvo prosvete, nauke i tehnoloskog razvoja